debug V МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ КЛАСИКИ НА СЦЕНІ ТЕАТРІВ ЛЯЛЬОК “ОБЕРЕГИ” – 2011 « Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки.

"V МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ КЛАСИКИ НА СЦЕНІ ТЕАТРІВ ЛЯЛЬОК “ОБЕРЕГИ” – 2011"



V МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ КЛАСИКИ НА СЦЕНІ ТЕАТРІВ ЛЯЛЬОК “ОБЕРЕГИ” – 2011
V Міжнародного фестивалю національної класики
на сцені театру ляльок „ОБЕРЕГИ”
СКЛАД   ЖУРІ
Голова журі  Світлана Максименкотеатральний критик,  завідувач літературно-драматичної редакції ОДТРК м. Львів;
Секретар – Марія Бойчук,  керівник літературної частини театру ляльок, м. Івано-Франківськ
 
Члени журі:
Леонід  Попов,  заслужений артист України,   президент УНІМА України, професор,  завідувач  кафедри акторського мистецтва та  режисури театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення м. І. Карпенка-Карого, м. Київ;
Олександр Інюточкінзаслужений діяч мистецтв  України, професор кафедри майстерності актора та  режисури театру анімації Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського, м. Харків;
Надія  Семенкович, заслужений журналіст України,   редактор програм обласного телебачення  „Галичина”, м. Івано-Франківськ;  
Микола Данько, головний художник Київського  академічного  театру ляльок, м. Київ.
Учасники фестивалю:
Державний театр ляльок міста Каунас
Литва
Сімейство з дрімучого лісу
Автор – Дайва Чeпаускайте
Режисер – Олеґ Жюґжда
Художниця – Леся Лучко
 Композитор – Богдан Щепанський
 Художник-мультиплікатор – Даніель Жюґжда
Актори: Аудроне Ґребляускене, Лайма Рупшите, Йоліта Росс, Реміґіюс Ендрюкайтіс, Андріус Зюраускас
„Сімейство з дрімучого лісу” – дитяча історія про незвичайну сім’ю, яка живе глибоко в лісі. Але нестандартною цю сім’ю робить не тільки місце її проживання. Членами цього племені є гобліни, запозичені з книжок на тему релігії та міфології Литви спеціаліста з порівняльного релігієзнавства Гінтараса Березневичуса. Та, не зважаючи на це, вони такі ж, як і ми: їхні ранки сповнені дитячими пустощами та батьківськими заборонами й настановами. Автори вистави намагаються подивитися на сім’ю з погляду дитини та дати відповіді на такі непрості запитання, як: що таке сім’я, звідки вона з’являється та які зв’язки між людьми, що живуть під одним дахом? Яку відповідальність несуть члени однієї сім’ї та чому вони піклуються одне про одного? Як поєднати обов’язок і свободу? При всій серйозності проблематики вистава не перетворюється на нудне психологічне чи наукове дослідження. Це грайлива казка про пригоди маленьких гоблінів, які покидають домівку в пошуках свободи, про їх вчинки та мрії. Що ж вони знаходять натомість? Почуття відповідальності та розуміння того, що потрібно піклуватися про менших та слабших. Вони врешті пізнають істинне значення любові й усвідомлюють, наскільки вона здатна змінити їхнє світосприйняття. Це вистава про найпрекрасніший із обов’язків – обов’язок турботи про навколишніх.
Прем’єра – 2010 р.
Тривалість – 45 хв.
Державний театр ляльок міста Каунас Laisvės al. 87A Kaunas
LT-44297 Lithuania
Tel./fax.: +370 37 227158
Державний театр ляльок міста Каунас є першим професійним театром у Литві, що працює в даному жанрі. З моменту свого заснування у 1958 році Державний театр ляльок міста Каунас створив більш ніж 190 лялькових вистав, здійснив неабияку кількість турне по різних країнах світу, серед яких Угорщина, Італія, Польща, Болгарія, Фінляндія, Данія, Швеція, Німеччина, Чехія, країни колишнього СРСР, а також далекі країни Латинської Америки та фестивалі у цих країнах. Засновники театру, подружжя Стасис Раткевичус та Валерія Раткевичен, вклали в його діяльність ідею про те, що все, що ми робимо, повинно належати малюкам. Тому сьогодні театр поряд із традиційними класичними ляльковими постановками працює також над пошуком нових способів зацікавити маленького глядача, установити з ним зв’язок, з допомогою якого показати йому добро і красу так, щоб він відчув і перейняв стан актора. Ця думка була покладена в основу нової традиції сценічних постановок, яку розвиває театр протягом останнього десятиліття. На сьогоднішній день театр має у своєму репертуарі двадцять чотири лялькові вистави. Це захоплюючі інсценізації як литовських, так і зарубіжних всесвітньовідомих казок для дітей. Щосезону театр відвідує більше 40 тисяч глядачів, відіграється близько 300 вистав, як правило, також ставиться 4 нових спектаклі. Театр може похвалитися наявністю двох глядацьких залів – на 220 та 50 місць.
Відвідувачі театру також мають можливість зазирнути до Музею театру ляльок міста Каунас, який знаходиться в приміщенні театру.
З 1991 року Державний театр ляльок міста Каунас разом із Литовським національним центром Міжнародної Спілки діячів театру ляльок щорічно організовують Фестиваль традиційних театрів ляльок. У фестивалі беруть участь професійні литовські та зарубіжні театри.
КУРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК
Курськ, Росія
ТЕРЕМ

Автор – Олександр Ліманов
Режисер – засл. артист України, засл. діяч мистецтв Росії – Валерій Бугайов
Художник – Віктор Нікітін
Композитор – засл. працiвник культури РФ Олександр Москаленко
Актори: з.а. РФ Наталія Бугайова, з.а. РФ Людмила Марголiна, Сергій Козлов, Ігор Семяновський, Микита Шмитько, Олена Печкуренко, Олександр Тiтов.

Наша вистава – це зовсім не казка, а, радше філософська притча, в котрій ТЕРЕМ – це й людина з усіма своїми пристрастями, й одночасно, – особливий світ, котрий виникає з порожнечі, з небуття, дає життя іншим, а потім гине від внутрішнього розладу, залишаючи надію на нове, світле, гармонійне життя без страхів та забобонів.Це метафорична оповідь про боротьбу із внутрішнім рабством, що пригнічує кожного з нас.А ще це притча про Росію, котра багато разів гинула й знову відроджувалася з попелу, дивуючи й захоплюючи всіх своєю життєвою силою й стійкістю.
Театр заснований у 1944 році на базі маленької трупи, з якої згодом сформувався міцний професійний колектив. Довгий час головним режисером був Анатолій Сезоненко – учень М. М. Корольова. Окрім вистав для дітей, ставляться спектаклі для дорослого глядача: «Прекрасна Галатея», «До третіх півнів», «Іноземець в Римі». В театрі працюють заслужені артисти Росії Людмила Марголіна, Наталія Бугайова, досвідчені майстри і обдарована молодь. У 1987 р. директором театру стає Олександра Кондратова, нині заслужений працівник культури Росії, яка успішно керує театром по сьогоднішній день. У 1994 р. головним режисером театру призначається заслужений артист України, згодом заслужений діяч мистецтв Росії Валерій Бугайов. Трупа театру поповнюється молодими спеціалістами -випускниками Ярославського театрального інституту, Санкт-Петербурзької академії театру, музики і кінематографії, Нижегородського театрального училища ім.Є.Євстигнєєва. Театр постійно освоює нову, різносторонню драматургію, шукає нові форми роботи з глядачем, намагається бути сучасним. Нині в репертуарі театру вистави для дорослого глядача: «Король помирає» Е. Іонеско, «Сцени з собачого життя» М. Супонін, С. Злотников, «Маленький принц» А. Єкзюпері, «Терем». У 2002 р. вистава «Терем» за п’єсою О. Ліманова відзначена премією Комітету по культурі Курської області, у 2005 р. дипломом Білгородського філіалу Російського фонду культури за відкриття нового імені в драматургії і творчих пошуків нових форм у царині традиційної культури, в 2007 р. дипломом VI міжнародного фестивалю «Різдвяна містерія» у м.Луцьк.

 

Брестський театр ляльок

(Брест, Білорусь)

“Місяць Сальєрі”

(За трагедією О. Пушкіна «Моцарт і Сальєрі»)

Автор сценічної редакції та режисер –  Руслан Кудашов, лауреат національної театральної премії Росії «Золота маска – 2003».

Художники – Андрій Запорізький, Алевтина Торик (м. Санкт-Петербург, Росія).

Руслан Кудашов про виставу «Місяць Сальєрі»:

Хто і що є мірило добра і зла, якщо не сама людина? О. С. Пушкін, розмірковуючи над цією проблемою у трагедії «Моцарт і Сальєрі», виносить вирок: так, композитор Сальєрі отруїв Моцарта, а лиходій не може бути генієм! Так чи беззаперечне це твердження? Адже музика Сальєрі не позбавлена ​​геніальності. Що ж тоді штовхає його на злочин?

Диявол заздрості, якщо він опановує людиною навіть геніальною, руйнує її, поневолюючи собі та штовхає на злочин. А покарання за скоєне триває вічно. Саме зло є покарання і нескінченність страждання. Вихід один –  покаяння, зречення від зла. Але Сальєрі не усвідомлює свого гріха. Терзаючись і страждаючи, він вважає свій вчинок праведним і гірко кидає в зал: «Немає правди на землі, але немає її і вище».

Ось це «вище» і є житло душі Сальєрі  – Місяць, район пекла, звідки неможливий вихід. Сальєрі засуджений навіки відчувати заздрість, і мучитися щоденним переживанням вбивства, в той час, як Моцарт, будучи вже безтілесною істотою, має повну свободу подорожі по цілому світові.

Сальєрі-грішника терзають бачення, і тільки Моцарт своїм мистецтвом здатний полегшити долю нещасного. Але Сальєрі все одно робить вибір на користь кошмару при одній лише думці про те, що є хтось, більш обдарований, ніж він.

Спектакль не дає однозначних відповідей на ці питання. Він змушує глядача співпереживати, думати і роздумувати: що є добро і зло?

Тривалість вистави – 55 хв.

Вистава для дорослих

 

Старий Театр Кароля Спішака

(Нітра, Словаччина)

ЧІНТЕТ АБО МОРЕ НА КРАЮ СВІТА

Автор: Даніель Пастірчак

Сценарій: Каміл Жішка, Вероніка Ґабчікова

Режисер: Каміл Жішка

Сценографія: Томаш Ціллер

Музика: Матуш Углярік

Прем’єра: 18. Х. 2010

 

Актори: Луція Корена, Катаріна Петрусова, Радован Гудец, Мілош Кусенда, Мілан Войтела, Ян Грмо, Даніца Гудакова,

Рудо Кратохвіл, Ольга Шрамекова, Роман Валковіч

Переклад українською Галини Петросаняк у синхронному озвученні Юрія Полєка

У цій виставі діти мають можливість познайомитися з п’ятьма друзями: Дебора, Доротка, Даміан, Марек і Філіп, яких  у світі фантазій, ігор, музики і міжособистісних стосунків супроводжують п’ять тварин. Основна мета на дорозі цих героїв  — мандри за маленьким хлопчиком на ім’я  Джонатан. Однак, насправді ця дорога веде  до п’яти дитячих душ. Маленькі герої, які володіють несвідомим сприйняттям суспільних правил, повинні ввійти у світ своїх власних емоцій і фантазій для того, щоб знайти добро у собі і віднайти загубленного хлопчика. Вистава зображає світ повний розваг та позитивних емоцій, а також підкреслює своєрідну, індивідуальну креативність режисера і сценографа, яку ще більше збагачує всюдисуща музика Матуша Угляріка.

Вистава для дітей від 6 років

Тривалість: 60 хв.

 

Вистава «Чінтет, або море в кінці світу» постала в рамках міжнародного театрального проекту «Літаючий фестиваль – родина і дитина в сучасній Європі», реалізованого за підтримки Європейської Комісії в рамках програми «Культура 2007-2013.

Старий Театр міста Нітра, заснований у 1951 році, є професійний театр ляльок, який ставить на своїй сцені вистави як для дітей, молоді так і для дорослої аудиторії. На початкових етапах роботи театру відомою особистістю театру був лялькар-аматор і визначний драматург лялькових п’єс  Джон Романовський. Згодом у 1960 році театр був розподілений на  західно-словатський театр ляльок і театр ляльок  у місті Нітра. У 1999 році він був переіменований на старий театр у місті Нітра, оскільки програма театру з лялькових вистав для дітей змінилася на «театр для цілої родини». Останні зміни у назві театру з’явилися 13 березня 2009 року, коли театр був названий на честь визначного режисера Кароля Спісака.

Адреса/ address:

Старий Театр Кароля Спішака

Stare Divadlo Karola Spisaka

Директор/ Director:

Ондрей Ізшшак

Ondrej Spisak

Вул. 7. пішого полку, 94901 Нітра

Ul. 7. pesieho pluku, 94901 Nitra

Словаччина/ Slovakia

Тел./tel.: + 421 376525003; fax:+ 421 376524091

e-mail.: sdn@staredivadlo.sk

афіша

Патріот

Патріот

25 березня (субота)

16:00

 

Автор: Олександр Олесь

Театральна студія “ЛялькоВОдиво”

Вхід вільний

Збір коштів на ЗСУ

 

докладно »
Пригоди маленького БАранця

Пригоди маленького БАранця

18 березня (субота)

поч. о 12:00

19 березня (неділя)

поч. о 12:00 та 14:00

докладно »
Діжка меду

Діжка меду

11 березня (субота)

поч. о 12:00

12 березня (неділя)

поч. о 12:00 та 14:00

докладно »
Як Лисичка Пташкою була

Як Лисичка Пташкою була

10 березня (п’ятниця)

16:00 год

докладно »
Троє поросят

Троє поросят

24 березня (п’ятниця)

16:00 год

докладно »
У королівстві рожевих кішок

У королівстві рожевих кішок

11 березня (субота)

16:00 год

Вхід вільний

Збір коштів на ЗСУ

 

 

 

 

докладно »
Хитре Лисеня

Хитре Лисеня

4 березня  (п’ятниця)

16:00 год.

докладно »
Братик Кролик

Братик Кролик

4 березня (субота)

12:00 год

5 березня (неділя)

12:00 та 14:00 год

докладно »
Про Ксеню і 12 місяців

Про Ксеню і 12 місяців

25 березня (субота)

12:00

26 березня (неділя)

12:00 та 14:00

докладно »
Усе про чоловіків

Усе про чоловіків

19 березня (неділя)

о 17:00 год

докладно »
Котигорошко

Котигорошко

17 березня (п’ятниця)

поч. о 16:00

докладно »
Вовченята та “Золоте” правило

Вовченята та “Золоте” правило

31 березня (п’ятниця)

поч. о 16:00 год

докладно »

новини

Зміни у годинах роботи каси

ШАНОВНІ ГЛЯДАЧІ! Каса театру в серпні працюватиме за …

докладно »

Догогі наші театральні друзі, глядачі, колеги!

Сьогодні, у Міжнародний День театру шлемо найщиріші …

докладно »

Оголошення

Шановні глядачі! У зв’язку із введенням воєнного …

докладно »
  • Опитування

  • Опитування

  • Опитування