debug “Лялькові Обереги” в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір” « Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки.

"“Лялькові Обереги” в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір”"

3-6 травня 2018 року


“Лялькові Обереги” в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір”

Про фестиваль:

З історії…

Івано-Франківський театр ляльок – один із найстаріших театрів в Україні. Заснований в березні 1945 року (згідно з наказом № 106 Комітету по справах мистецтв при РНК СРСР від 06 березня 1945 року) з метою обслуговування областей західного регіону.

Театр – учасник багатьох Міжнародних театральних фестивалів, які відбувалися в Україні, Бельгії, Білорусі, Естонії, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Росії, Словаччині, Угорщині, Франції та Чехії.

У 2001 році започатковано Міжнародний фестиваль національної класики на сцені театру ляльок «Обереги». У вересні 2011 року відбувся

V фестиваль, в якому взяли участь колективи з України, Білорусі, Молдови, Польщі, Росії, Словаччини та Чехії.

В цьому році фестиваль відбувається в рамках ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір», як локація «Сhildren’s SPASE» (ЛЯЛЬКОВІ ОБЕРЕГИ).

 

 

Богдан Струтинський

генеральний директор Національної оперети України,

голова Спілки театральних діячів України,

президент фестивалю «Карпатський простір»,

народний артист України

 

Шановні митці!

Цьогорічний фестиваль розширює свої кордони. «Карпатський простір -2018 року» об»єднає 18 країн –учасниць. Івано-Франківськ має потенціал перетворитися в український Давос. Ми, ініціювавши проведення цього мистецького форуму, реально переконуємося, що наша мета стає реальністю.

Вперше, в локації “KINDSPASE”, братимуть участь театри ляльок  країн ЄС та України, що створює творчу платформу для фестивалю лялькового мистецтва.

Своє дивовижне мистецтво лялькарі даруватимуть дітям, чиї батьки віддали життя за рідну землю і тих, хто зі зброєю в руках відстоює право на існування української держави. Вашого дива чекає малеча, яка залишилася сиротами і діти з обмеженими можливостями. Ми привертаємо увагу суспільства до цієї категорії дітей, щоб посилити увагу та скрасити їхнє життя.

Бажаю, щоб улюблені герої казок усіх народів світу прийшли в дитячі душі з Добром і Надією на завтрашній день!

Мистецтво єднає світ! Культурний діалог «Лялькових оберегів» має всі шанси збудувати міцні мости між країнами і людьми, що завжди є запорукою нашого спільного духовного розвитку!

 

Володимир Федорак

начальник управління культури, національностей та релігій

Івано-Франківської облдержадміністрації

заслужений працівник культури Ураїни

Шановні учасники фестивалю!

Завдяки проведенню мистецького фестивалю «Карпатський простір», іванофранківці збагатилися на одну локацію «Лялькові обереги» на сцені нашого театру ляльок імені Марійки Підгірянки.

Дійство лялькарів у своїй різноманітності жанрів додає українській культурі творчої колоритності та колосального зросту. Поєднання традицій та стилів наших гостей дозволить впізнати духовний світ кожного народу, вивчати і впроваджувати у своїй практиці кращі взірці цивілізованого світу.

Національна класика,  сучасні твори, втілені на сцені театру ляльок утверджуватимуть важливість культурного надбання як українського так і народів європейської спільноти. Нехай мистецькі потоки нашого фестивалю сформують велику ріку творчості, дружби та єднання між народами цілого світу.

 

Роман Братковський

директор-художній керівник

Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки

 

Дорогі друзі!

Третій міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» надав можливість івано-франківським лялькарям зібрати своїх колег з Литви, Румунії, Молдови та України і поділитися своїм творчим надбанням на сцені театру ляльок імені Марійки Підгірянки.

«Лялькові обереги» – це країна найкращої магії, яка дивуватиме не тільки прикарпатську дітвору, а й дорослого глядача. Казка нашого фестивалю додасть жителям Івано-Франківська радості, мудрості, доброти та віри в щасливе майбутнє України.

Програма фестивалю:

03.05. поч. о 15:00 год. – Вуличний перформанс. Театрально-хореграфічний флешмоб «ЛЯЛЬКИ ЗАПРОШУЮТЬ»

Всі на свято до театру,  Всі в наш дім казковий Вас запрошуємо діти В казки світ чудовий!

В рамках ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв країн карпатського регіону «Карпатський простір» 3 травня розпочинає свою роботу локація на сцені Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки – «Лялькові Обереги».

В період з 3 по 6 травня запрошуємо переглянути вистави театрів ляльок з Румунії – театру «Василячі» з міста Ботошани та Муніципального театру м. Бая-Маре, Секція Ляльок;

Панявєжського театру ляльок на колесах, м. Панявєжіс, Литва;

Муніципального театру ляльок «Гугуце», м. Кишинів, Молдова;

Свої вистави презентуватимуть театри ляльок з України:

Дніпровський міський театр ляльок «Актора і ляльки»;

Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка»,

Студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого;

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»;

Херсонський академічний обласний театр ляльок;

Черкаський академічний театр ляльок Черкаської обласної ради;

3 травня відбудеться урочисте відкриття локації «Лялькові Обереги». Свято розпочнеться о 15годині святковою ходою за участю Оркестру під керівництвом начальника оркестру-військовим диригентом – лейтенантом Галюком Арсеном; дитячих колективів Івано-Франківського Міського центру дитячої та юнацької творчості, директор Ірина Волинська, акторів театру, учасників та гостей фестивалю.

Ми запрошуємо Вас у чарівний світ танцю – на танцювальний флешмоб за участю акторів нашого театру та дітей-учасників різних  колективів Івано-Франківського міського центру дитячої та юнацької творчості. 

            Зразковий хореографічний ансамбль народного танцю «Радість»; зразковий ансамбль бального танцю «Ритм-престиж»»; Зразковий ансамбль естрадного танцю «Медитація»; танцювальний колектив «Карпатський віночок»; Танцювальний колектив «Дзиґа»; Театр Дитячого Естрадного Танцю «Смайлики».

Долучайтеся  до фестивалю «Карпатський простір». Завітайте на фестивальні вистави, які відбуватимуться 3, 4, 5, 6 травня в приміщенні театру ляльок. Ми завжди раді зустрічі з вами! До зустрічі!

 

03.05. поч. о 19:00 год. – Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (м. Львів, Україна)

Вільям Шекспір «ГАМЛЕТ» (для дорослого глядача)

Це нерадикальна, детальна, майже класична вистава на три години з одним антрактом, у якій людина та лялька передбачають на сцені пропорції зовнішнього компромісу. Гра в двійників, навіть в трійників. Це потрійна гра поміж ляльками, людьми та шекспірівськими архітипами.

 

04.05. поч. о 10:00 год. –  Дніпровський міський театр ляльок «Актора і ляльки»

За мотивами української народної казки  «КОЗА-ДЕРЕЗА» (для дошкільного та молодшого шкільного віку) (м. Дніпро, Україна)

Запрошуємо Вас до нашого «Казкового» міста. Що ж у ньому казкового? Та звичайно, що «незвичайні» мешканці! А що ж в них незвичайного? Бо більш за все люблять гостей казками та приказками частувати! Та так, щоб і дітям цікаво було і дорослі в «гостях» не сумували. Та ще й «науку» гарну мали. Що ж то за казки такі? Та хоч би й … «Коза-Дереза»! Звичайна казка! Та трошки незвичайна?.. А краще – завітайте обов’язково до нас у гості! У «Казкове»!

 

04.05. поч. о 12:00 год. – Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки (м. Івано-Франківськ, Україна)

І. Задніпряний «МОМОТАРО» (для молодшого та середнього шкільного віку)

Багато-багато років тому злий дух Оні, користуючись підступними чарами, вкрав у людей сон і оселився на символі сили Японії – горі Фудзіямі.

І з того часу жодна людина, жодна тварина не могла заснути… Всі стали кволими і млявими…

Єдиний на всю Японію, хто має силу піднятися на Фудзіяму, і подолати клятого Оні – хлопчик Момотаро. Він народився з персика в той рік, коли востаннє цвіли дерева сакури. І чари Оні не мали над ним сили.

Хлопчик з персикового плоду – улюблений персонаж японської народної казки. В  його образі є багато спільного із героєм української казки про Котигорошка.

 

04.05. поч. о 14:00 год.  – Черкаський академічний театр ляльок  Черкаської обласної ради (м. Черкаси, Україна)

Ярослав Грушецький «ПРИГОДИ ІВАСИКА» (для молодшого шкільного віку)

Театр представляє оригінальну версію відомої народної казки «Івасик Телесик» з використанням сучасних художньо-театральних спецефектів: дзеркальна відеозйомка, відеопроекція, тіньовий театр та креативний музичний супровід.

 

04.05. поч. о 19:00 год. – Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка» (м. Ужгород, Україна)

За п’єсою Ради Москової «Куди ти, лоша?» «КОНЯГИ» (для молодшого та середнього шкільного віку)

Людина приходить у світ, сповнена найчистіших задумів, сподівань, прагне досягти щастя та гармонії. Але з часом наповнюється купою негативних рис, вчинків, забуває про головне, псує свою первозданну чистоту. Та коли вона наближається до певної межі, подібно до того.  як заїжджена коняга заходить  у глухий кут, в глибині душі  виникає нестримне бажання спробувати змінити дійсність, повернутися до чистих джерел дитинства.

Саме про здатність здійснити вчинок, про бажання змінити себе і світ навколо себе на краще вистава «Коняги» закарпатського театру «Бавка».

Для дітей від 6 років з батьками

 

05.05. поч. о 10:00 год. – Панявєжській театр ляльок на колесах (м. Панявєжіс, Литва)

за мотивами литовських казок «РИБАЛОЧКА» (для дошкільного та молодшого шкільного віку)

Це казка про добрих людей і не дуже добрих відьом. У ній багато любові, туги, надії, віри у казку, де кожен
може зловити рибку свого життя. Але в цей же час є і багато турбот та помилок у цій історії. Для молодого глядача, що дивиться на простих, скромних ляльок, через взаємодію музики та відео відкривається поетичний образ всього світу.

 

05.05. поч. о 12:00 год. – Херсонський академічний обласний театр ляльок (м. Херсон, Україна)

Олександр Кузьмін «ЇЖАЧОК-ХИТРЯЧОК» (для дошкільного та молодшого шкільного віку)

До вистави «Їжачок-Хитрячок» увійшли три казочки І.Франко. Вони найбільше відповідають смакові дітей від 6 до 12 років, заставляють їх сміятися і думати, розбуджують їх цікавість та увагу до явищ природи. Вистава музична, з яскравими ляльками, які створені з предметів народного побуту.

 

05.05. поч. о 16:00 год. – Театр «Василячі» (м. Ботошани, Румунія)

Джонатан Свіфт « МАНДРИ ГУЛІВЕРА» ( для середнього та старшого шкільного віку)

Після корабельної аварії Гулівер Лемюель, подорожній,  моряк та лікар, знаходиться на острові, який зветься Ліліпутія і заселений маленькими істотами. Незважаючи на свій розмір, ліліпути є амбіційними, гордими, гордими. Гулівер живе з цими істотами деякий час, отримуючи незабутні враження.

 

06.05. поч. о 10:00 год. –  Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпепка-Карого (м. Київ, Україна)

Ю. Сидоров, С. Брижань «ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ» (для середнього шкільного віку)

Про пригоди чумаків, які поїхали за сіллю,про кохання та вірність, що перемагають саму смерть.

 

06.05. поч. о 14:00 год. – Муніципальний театр ляльок «Гугуце» ( м. Кишинів, Молдова)

За мотивами казки Г.-Х. Андерсена «ШИТО… БІЛИМИ НИТКА» (для середнього шкільного віку)

Білі нитки Короля видно і невидимий новий одяг. Під ними ховається зовнішність, порожні слова
і брехня. Це те, що шито білими нитками …Судіть вчинки, а не слова.

 

06.05. поч. о 15:00 год. – Локація: Міський парк культури ім.. Т.Г. Шевченка

Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки (м. Івано-Франківськ, Україна)

Ю. Бобошко, В. Банилевич «ЗАЗДРІСНИЙ КОТИК» (для дошкільного та молодшого шкільного віку)

Головний герой вистави – Котик, котрий багато спить та живе у теплі й комфорті, позаздрив Псові, за те, що той  за віддану службу отримав медаль. Заздрість була настільки сильною, що Котик вирішив помінятися із Псом місцями. Пес вчить його гавкати та дозволяє зайняти своє місце у будці.
Внаслідок цього заздрісному Котикові доводиться спати на соломі, гризти кістку та ходити на полювання.
Звісно, жодне із цих занять не приходиться Котикові до душі. Він починає розуміти, що не може впоратися із собачими обов’язками й жити по-собачому теж не хоче…
Тому, все стає на свої місця…
Вистава “Заздрісний Котик” – це музична казка для найменшеньких. 

06.05. поч.. о 17:30 год. – Муніципальний театр  м. Бая-Маре, Секція Ляльок (м. Бая-Маре, Румунія)

Сергій Прокоф’єв «ПЕТРО ТА ВОВК» (для дошкільного та молодшого шкільного віку)

 

Вистава “Петро та Вовк” черпала своє натхнення з симфонічної казки великого композитора Сергія Прокоф’єва. Петро живе зі своїми друзями-тваринами (качкою, котом та канаркою) в будинку дідуся, на околиці лісу. З розповідей свого дідуся він дізнався про небезпечного злочинця, який обманув Червону Шапочку та трьох маленьких поросят. Тому хлопчик зі своїми друзями вирішує спіймати монстра та відправити його в зоопарк. Одного дня, Петро та його друзі-тваринки, озброївшись мотузкою, пішли просити Великого Злого Вовка здатися. Але в темному лісі небезпека всюди ,і вовк чекає на свою легку здобич. Петро та Вовк – це пригоди неслухняного хлопчиська та його веселих друзів-тваринок. Ці чарівні герої, разом з чудовою музикою Прокоф’єва, розповідають нам історію про відвагу та дружбу.

 

 

 

 

 

афіша

Хто росте в саду

Хто росте в саду

14 квітня (неділя)

о 17:00 год

докладно »
Чарівна торбинка казок

Чарівна торбинка казок

з червня (субота)

12:00

4 червня (неділя)

12:00 та 14:00

докладно »
Божевільний день або пригоди в Торбокраї

Божевільний день або пригоди в Торбокраї

2 червня (п’ятниця)

поч. о 16:00 год

докладно »

новини

Зміни у годинах роботи каси

ШАНОВНІ ГЛЯДАЧІ! Каса театру в серпні працюватиме за …

докладно »

Догогі наші театральні друзі, глядачі, колеги!

Сьогодні, у Міжнародний День театру шлемо найщиріші …

докладно »

Оголошення

Шановні глядачі! У зв’язку із введенням воєнного …

докладно »
  • Опитування

  • Опитування

  • Опитування