КОЛИ ЛЯЛЬКИ ВИХОДЯТЬ НА ВУЛИЦЮ

Леся Зьола

Не всі маленькі знають, що ж то таке прем’єра? Та коли в середмісті їх «на прем’єру» запрошують такі красиві, мов живі, ляльки, то треба казати мамі «хочу». На початку осені театр ляльок імені Марійки Підгірянки влаштував на «стометрівці» справжнє свято, приурочене до відкриття сезону в театрі і прем’єрного показу вистави «Бабуся і Ведмідь» за п’єсою-казкою Олександра Олеся «Бабусина пригода». Із завсідниками театру ляльок та тими, хто ще ніколи не був у храмі казки, буквально на вулиці знайомилась принцеса Софія зі своїми казковими помічниками. Діти спершу завмирали, а згодом, покидавши свої самокати, самовіддано вчилися водити ляльку.
Актори театру ляльок не тільки довірили малечі сокровенне – ляльку, за допомогою котрої вони щоразу творять диво, а й зіграли виставу-перформенс просто на порозі театру, познайомивши всіх із Зайченятком, яке має мрію – вийти на сцену і стати актором, хоч в театрі ще ніколи не було, і Совенятком та жабеням Кувасиком, котрі підтримують і допомагають невпевненому в собі Зайцю. Після такої короткої казочки в театрі точно з’явилися нові віддані глядачі.
Діти з батьками ще подивилися хореографічний виступ учасників школи танцю Влада Ями і шанувальників мистецтва театру ляльок Віктора Лазаровича та Ангеліни Струк під керівництвом викладача Наталії Чашечнікової, аплодували голосистій Анастасії Ягас і весь цей час не відпускали маленьких кумедних ляльок-маріонеток.
А потім зайшли до фойє театру, де на них окрім довгоочікуваної прем’єри ще чекала барвиста мозаїка малюнків від вихованців івано-франківського Центру дитячої та юнацької творчості, яку вони назвали «Кольоровий світ дитинства». Свої таланти презентували діти від п’яти до десяти років. Керівник літературної частини театру Марія Бойчук подякувала митцям за їхню працю і запросила усіх на виставу, зазначивши, що світ дитячих робіт заворожує. Викладач Ольга Іванівна Сухова переконана, що дитячі роботи можуть розповісти дуже багато. «Ми щасливі, що відкрили цю виставку в театрі ляльок і разом із театром. Бо ми робимо одну справу – даємо вам щасливе дитинство. Ваше дитинство має бути кольоровим, бо кажуть: щасливі діти – здорове суспільство».
У залі був аншлаг. Перед прем’єрою казки заступник директора театру Тетяна Стефінів зазначила, що цю нову казку буде цікаво дивитися і дітям, і тим, хто вважає себе дорослим, бо вона розважальна і повчальна та дуже музична. «Наш новий 73-й сезон обіцяє бути насиченим і цікавим. Прем’єрну казку для вас поставив запрошений із Черкаського театру режисер Ярослав Грушецький та художниця Каріна Чепурна. У виставі грають актори Тарас Винник, Надія Деркач та Ірина Винник», – додала Тетяна Стефінів .
…І як показує практика, чимало малих театралів після перегляду вистави мають величезне бажання познайомитися зі своїми улюбленими акторами.

 


Серед своїх постійних відвідувачів адміністрація театру провела анкетування. Як розповіла Марія Бойчук, відповіді дітей та їхніх батьків показали, що діти воліють бачити і ширмові вистави, і вистави в живому акторському виконанні. «Ми зробили для себе такий висновок: діти уже від трьох років готові ходити до театру. І я думаю, що в майбутньому ми створюватимемо виставки для дітей від двох і до трьох років, бо сьогодні ця категорія дітей нині не має цікавого дозвілля. Ми обов’язково спробуємо».
При академічному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки уже другий рік поспіль працює дитяча театральна студія «Лялькове диво». Її учасники поставили виставу «Музичне дерево» (C. Левін), першими глядачами котрої були батьки. А після кількох показів діти поїхали до пацієнтів онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні. Як пригадує Марія Бойчук, малі актори дуже хвилювалися, та усі отримали запал, підтримку та віру в одужання.
Колектив театру за літо підготував для своїх маленьких глядачів аж дві прем’єри – казку за твором Олександра Олеся та виставу за п’єсою Валдіса Павловскіса у перекладі Лідії Віцені «Хитре Лисеня», режисером котрої стала актриса театру Ольга Гнатюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

афіша

Дюймовочка

Дюймовочка

19 вересня (неділя)

поч о 12:00 та 14:00 год

докладно »
Жадібний Раджа

Жадібний Раджа

12 вересня (неділя)

поч. о 12:00 та 14:00 год

 

 

докладно »
Дюймовочка

Дюймовочка

18 вересня  (субота)

поч. о 12:00 год.

докладно »
Жадібний Раджа

Жадібний Раджа

11 вересня (субота)

поч. о 12:00 год

докладно »
Усе про жінок

Усе про жінок

23 вересня (четвер)

поч. о 19:00

докладно »
Відкриття 77-го театрального сезону

Відкриття 77-го театрального сезону

11 вересня (субота)

поч. об 11:30 год

докладно »
Півтори жменьки

Півтори жменьки

26 вересня (неділя)

поч. о 12:00 та 14:00 год.

докладно »
Прем’єра. Пташка

Прем’єра. Пташка

16 вересня (четвер)

поч. о 19:00 год

докладно »
Півтори жменьки

Півтори жменьки

25 вересня (субота)

поч. о 12:00 год

докладно »

новини

Відкриття 77-го театрального сезону

Дякуємо ТРК 3-Студія та Вероніка Шиманська за сюжет, за …

докладно »
Прем’єра!!!

Прем’єра!!!

Запрошуємо 1 липня о 19:00 год переглянути прем’єру …

докладно »
  • Опитування

  • Опитування

  • Опитування