Світлана Януш

Заступник директора, заслужений працівник культури України


Світлана Януш

Заступник директора, заслужений працівник культури України.

Народилася  в  місті   Жовті Води  Дніпропетровської області, освіта – вища.

У 1976 році  отримала  диплом   Дніпропетровського       державного    театрального  училища  за  спеціальністю „Актор театру ляльок” ; у 2007 році  –  Прикарпатського національного  університету   імені   Василя Стефаника за спеціальністю „Режисер естради і масових свят”. У 1976 році  розпочала  свій  творчий шлях   у Дніпропетровському  обласному   театрі ляльок на посаді    актора-ляльковода. З 1980 року,  маючи  вагомий  досвід   роботи  в Дніпропетровському обласному театрі ляльок, працює в Івано-Франківському  академічному обласному  театрі  ляльок  імені  Марійки Підгірянки, спочатку на посаді актора-ляльковода. Своєрідною перлиною у творчому  доробку є створений нею образ Наймички у моновиставі „У нашім раї…” за творами Тараса Шевченка.   У 2006 році за моновиставу „У нашім раї…” отримала обласну премію в галузі театрального мистецтва  імені  Віталія Смоляка.

З 1999 року Світлана Януш працює в театрі заступником директора. Неабияка її заслуга в організації та проведенні Міжнародного фестивалю національної класики на сцені театру ляльок „Обереги” ( 2001, 2003, 2005, 2009, 2011 рр.)

Продовжує творчу роботу – як в театрі, так і за його межами. Асистент режисера-постановника І Міжнародного фольклорного фестивалю регіонів України „Родослав”, Міжнародного фестивалю гуцулів, Міжнародного бойківського фестивалю , творчого звіту Івано-Франківщини у місті Києві, роль Олени у виставі Театру фольклору, народних свят і видовищ „Голодомор-33”                        народного артиста України В. Нестеренка, а також постійна участь у багатьох обласних та міських святах, як помічника режисера-постановника.

Була однїєю з тих, хто започаткував на місцевому телебаченні дитячу програму ”Малятам на добру ніч”. Виконувала роль Ведучої  у згаданій передачі, яка мала пізнавальний характер, давала дітям можливість у доступній формі  ознайомитися з українськими народними_традиціями, обрядами, казками – і тим самим дбала про духовне збагачення, виховання наймолодших глядачів. Згодом брала  участь в іншому проекті   на ТБ ”Вежа” – ”Дід Панас про нас” (2005 р.)   – з гумористично-сатиричній передачі про соціально-політичні події, які відбувалися в країні, зокрема на Прикарпатті. Дуже полюбилася малятам передача «Лялькове віконце» з її участю, яка мала життя  на обласному телебаченні «Галичина».

У 2009 році здійснила постановку вистави „Яка радість, який рай: іде Святий Миколай” за власним сценарієм; у 2013 році – вистави „Мрії здійснюються” (автор сценарію за мотивами п’єси Г. Сапгір „Кулькоконик”), яка отримала нагороду за краще музичне оформлення на фестивалі „Прем’єри сезону”,   УНІМА, м. Київ. Виставою „Гусеня” Н. Гернет    у постановці С. Януш  театр відзначив 70-річчя від дня заснування. Прем’єра відбулася 01 червня 2015 року.

2005 – 2010 рр. – член колегії управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

В період 5 квітня – 26 квітня 2011 року   в рамках програми COMMUNITY CONNECTIONS („Громадські зв’язки”)  пройшла професійне практичне стажування і отримала СЕРТИФІКАТ від Ради міжнародних програм США за темою „Роль закладів культури у розвитку місцевої громади” в  місті Клівленд, штат Огайо,  США. Мала можливість побачити, як різні культурні інституції об’єднують навколо себе культурну спільноту та сприяють розвитку місцевої економіки, вивчала роль закладів культури, музеїв, театрів, концертних установ у демократичному суспільстві. Метою цієї програми є обмін професійним досвідом, ознайомлення зі щоденною роботою американських бізнесменів і фахівців, сприяння розвитку громадських і приватних партнерств, налагодження контактів між американськими та українськими регіонами і громадами. Саме ці знання Світлана Януш повсякчас використовує і  втілює в своєму професійному житті.

За вагомий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність неодноразово нагороджувалася  Почесними грамотами Міністерства культури України, Грамотами голови  обласної адміністрації та голови обласної ради, виконавчого комітету міської ради, Національної спілки театральних діячів України і т. і.

За високу виконавську майстерність, створення високохудожніх образів, вистав, що стали надбанням вітчизняної культурно-мистецької спадщини, за вагомий внесок у розвиток духовної культури, організацію діяльності культурної сфери та з нагоди 70-річчя від дня заснування театру   присвоєно почесне звання „Заслужений працівник культури України” ( Указ Президента України №491/2015 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди  Дня незалежності України”).

 

 

 

 

 

 

 

 

афіша

Хто росте в саду

Хто росте в саду

11  червня (неділя)

о 17:00 год

докладно »
Хто росте в саду

Хто росте в саду

14 квітня (неділя)

о 17:00 год

докладно »
Сон-мрія, або казка зеленого гаю

Сон-мрія, або казка зеленого гаю

10 червня (субота)

12:00

11 червня (неділя)

12:00 та 14:00

докладно »
Як Лисичка Пташкою Була

Як Лисичка Пташкою Була

9 червня (п’ятниця)

поч. о 16:00 год

докладно »

новини

Літо у театрі

  ШАНОВНІ БАТЬКИ!          Не знаєте, чим зайняти дітей …

докладно »

Зміни у годинах роботи каси

ШАНОВНІ ГЛЯДАЧІ! Каса театру в серпні працюватиме за …

докладно »

Догогі наші театральні друзі, глядачі, колеги!

Сьогодні, у Міжнародний День театру шлемо найщиріші …

докладно »
  • Опитування

  • Опитування

  • Опитування