Поетична казка для найменших театралів - 7 Липня 2010 - Івано-Франківський театр ляльок
Головна » 2010 » Липень » 7 » Поетична казка для найменших театралів
21:38
Поетична казка для найменших театралів


Поетична казка для найменших театралів
В Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки відбулося урочисте закриття 65-го сезону. Як заведено, до таких подій і цього разу творчий колектив представив прем’єру поетичної казки Богдана Лепкого «Про Ксеню та 12 Місяців» (інсценізація Богдана Мельничука, режисура Володимира Підцерковного, сценографія, ляльки і костюми Ростислава Котерліна, музика Любові Литвинчук). Перед прем’єрою завзятих глядачів вітали директор театру Роман Братковський, внучата племінниця Богдана Лепкого пані Уляна Скальська, режисери вистави.

Нам, дорослим, уже непросто відчути емоції, котрі переповняють дитяче серденько, що очікує зустрічі з прекрасним, особливо з казкою. Однак маємо щастя спостерігати за нашими дітьми. Можливо, хтось нарікає, що вони неуважні, шумлять. Це природна реакція, як і цілковита безмовність та мовчазне захоплення. І лише люди з досвідом скажуть вам, що такі моменти спілкування з мистецтвом не замінити нічим, саме вони закладають ті невловимі константи, котрі в дорослої людини або є, або їх немає.

Артисти Надія Деркач, Леся Пронь, Марина Родик, Світлана Савчин, Олена Хом’якова, Петро Бабінець, Роман Волочій, Петро Камінський, Юрій Полєк розказали знайому з дитинства казку про бідну дідову Ксеню, котра йде взимку виконувати примхи бабиної доньки, по-новому, прилучили своїх маленьких глядачів до джерел гуцульського фольклору.

За словами письменника Богдана Мельничука, казку про Ксеню він запропонував поставити Тернопільському театрові ще 15 років тому і вистава була успішною. В Івано-Франківську віднайшли власний шлях. Цей твір — один із небагатьох дитячих творів у доробку Лепкого, який він написав у зрілому віці. інсценізація казки «Про Ксеню та 12 місяців» наразі має два цілком відмінні варіанти. Зазначу, що прикарпатські ляльковики зробили ставку на самобутність — і віднайшли вдалий почерк, ділиться враженнями драматург Б. Мельничук, переможець цьогорічного літературного конкурсу «Коронація слова», котрий прибув на прем’єрний показ разом з сім’єю.

Поетичне слово класика, щедро приправлене колоритними діалектизмами, поєднане з незвичною сценографією та пластикою, вилилось у непересічне сценічне дійство. «Динаміки виставі додають рухомі декорації, численні світлові та звукові ефекти (художник зі світла — Петро Сенчук, звукорежисер — Віктор Новожилов, сценічні ефекти — Данило Добровольський, Андрій Калин). Під час літніх канікул ляльковики не лише відпочиватимуть, бо ж до відкриття нового сезону потрібно зробити чимало, а нові ляльки і декорації створюють не за один день», — розповідає режисер-постановник. Восени глядачів чекає прем’єра повісті-казки Ернста Гофмана «Крихітка Цахес». І нові захопливі погляди, овації та враження.

06 Липня 2010, 15:24

Джерело:
http://news.if.ua/news/7096.html

П'ятниця, 02 липня 2010 14:21

Лепкіану продовжили франківці
Прем’єра

Прем’єрою вистави за твором нашого видатного земляка Богдана Лепкого «Казка про Ксеню і дванадцять місяців» закінчив сезон Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки. Автор інсценізації п’єси — тернопільський драматург, двічі лауреат всеукраїнського конкурсу «Коронація слова-2010» Богдан Мельничук. Поставив казку головний режисер театру Володимир Підцерковний. Сценографію, ляльки і костюми розробив художник Ростислав Котерлін, музика — Любові Литвинчук.

Нагадаємо, що вісімнадцять років тому «Казку про Ксеню...» поставили в Тернопільському театрі актора і ляльки (режисер Раїса Олефір, художник Володимир Якубовський, композитор Олександр Бурміцький).

Заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук інсценізував й інші твори Богдана Лепкого: пенталогію про гетьмана Івана Мазепу (поставлена у Львівському та Дніпропетровському академічних обласних музично-драматичних театрах) та історичну повість «Сотниківна» (Львівський і Рівненський музично-драматичні, Тернопільський академічний драматичний театри). Обидві інсценізації здійснив і в Копичинському народному театрі імені Б. Лепкого заслужений діяч мистецтв України Орест Савка.

Володимир ДЕМЧИШИН,
член НСЖУ.
м. Тернопіль.


Джерело:
http://vilne.org.ua/index.p....temid=4
Переглядів: 2037 | Додав: corg | Теги: Володимир Підцерковний, прем'єра, Богдан Мельничук, Поетична казка для найменших театра, Володимир Демчишин, Про Ксеню
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]