«Летючий голландець» з’явиться в Донецьку - 8 Липня 2011 - Івано-Франківський театр ляльок
Головна » 2011 » Липень » 8 » «Летючий голландець» з’явиться в Донецьку
06:05
«Летючий голландець» з’явиться в Донецьку
У Театрі опери та балету вперше поставлять Вагнера
Сергій СТУКАНОВ, Донецьк

У наступному сезоні в Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. А. Солов’яненка вперше пролунає музика Ріхарда Вагнера. До 200-річчя з дня народження великого німецького композитора театр запланував прем’єру. Знамениту музичну драму митця «Летючий голландець», що деякий час ішла на сценах Києва й Львова (у перекладі на українську), буде поставлено мовою оригіналу.

Про творчій проект, задуманий ще два роки тому головним диригентом Донецької опери Василем Василенком спільно з продюсером швейцарської компанії Pro Music Classic Олександром Янковим, розказали представникам ЗМІ. «На жаль, сьогодні в жодному з оперних театрів України не звучать твори Вагнера, — зазначив, отримавши ноти з рук генерального консула ФРН в Донецьку Клауса Ціллікенса, директор Донецького театру опери і балету Василь Рябенький, — тому цей проект виконує високу гуманітарну й просвітительну місію: дає змогу українському глядачеві ознайомитися з творчою спадщиною великого німецького митця».

Одним із найважливіших здобутків цього проекту стане поліпшення іміджу Донецька не лише в Україні, але й далеко за її межами. За словами директора зі зв’язків із громадськістю СКМ Наталі Ємченко, «Донецьк має специфічний імідж: вугілля, металургія, футбол, але це аж ніяк не усе. Ми пишаємося, що Донецьк — не лише місто з розвиненими металургією та вугільною промисловістю, але й місто, в якому розвиваються опера, балет, драматургія, музика та культура в цілому — тому ми хочемо, аби про це знали не тільки в нашій країні, але й за її межами».

Постановку «Летючого голландця» на сцені Донецького театру здійснить відомий німецький режисерський тандем Філіпа Штьольцля і Мари Курочки. Штьольцль, на чиєму рахунку масштабні спектаклі класичного оперного репертуару в провідних театрах світу, став популярним і широко знаним завдяки кліпу для гурту Rammstein на пісню «Du Hast»; а серед найбільших доробків Мари — хореографічна обробка низки знакових творів, а саме: «Ріголетто», «Леді Гамільтон», «Фауст», «Челліні» та ін. Співпраця Філіпа та Мари налічує понад сім років, й опери Вагнера, либонь, не останні в переліку їхніх спільних праць. Так, 2009 року на сцені Театру Базель (Німеччина) відбулась прем’єра «Летючого голландця» (імовірно, саме цей досвід й зумовив запрошення режисерів), а нині триває робота над «Парсифалем». «Цікаво, що в Донецьку спинили свій вибір саме на «Летючому голландці», — поділилася міркуваннями присутня на прес-конференції Мара. — Цей ранній твір митця оригінальний тим, що становить своєрідний міст між традиційною оперою й сучасною музичною драмою, предтечею якої, власне, й став сам Ріхард Вагнер». «Вагнер для українців — terra incognita, тож ми досить довго не могли вирішити, що поставити, — прокоментував вибір В. Василенко, — зрештою дійшли згоди, що за експресією, за динамікою це має бути «Летючий голландець», що, безумовно, не залишить байдужим жодного глядача».

Репетиції вистави розпочнуться у вересні. В Донецьку режисери працюватимуть здебільшого з місцевим акторським складом, утім, в разі потреби буде залучено найкращих акторів з інших міст України. За словами В. Василенка, театр має безліч заявок з усієї країни й саме тепер проводить прослуховування кількох солістів із Національної опери. Можливо, в постановці візьмуть участь і німецькі артисти.

— Це найдинамічніша й найекспресивніша опера, і вона не залишить нікого з глядачів байдужими. У ній Вагнер виступає як реформатор оперної драматургії. Хоча щойно опера з’явилася, вона шокувала всіх композиторів Європи. Наприклад, Верді після її прослуховування навіть утратив дар писати (десять років маестро мовчав, тому що Вагнер перевернув усі його уявлення про музику), — підкреслив В.Василенко.

Нагадаємо, опера була навіяна враженнями Вагнера від сильного шторму, в який він потрапив, пливучи на пароплаві з Риги до Лондона, а в основу «Летючого голландця» лягла морська легенда про корабель-примару, який вічно, без надії на пристановище, носиться по морю...


ДЕНЬ
Переглядів: 539 | Додав: corg | Теги: Донецький театр опери й балету. Ваг, Летючий Голандець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]